Ünlü kahve zincirlerinde bakteri şoku!

Ünlü kahve zincirlerinde bakteri şoku!

İngilitere'de 
dünyaca ünlü kahve zincirlerinin de aralarında bulunduğu bir çok kahve dükkanından  alınan örneklerde koliform bakterilere rastlandı.

 Ünlü kahve zincirlerinde bakteri şoku!

BBC’nin yaptığı bir araştırma, dünyaca ünlü kahve zincirlerinde insan sağlığı için tehlikeli özellik taşıyan koliform bakteriye rastlandığını gösterdi.
Dünyaca ünlü kahve zincirlerinden alınan örnekler laboratuar ortamında incelendi.


Sonuçlar endişe verici
Sonuçlar, kahve zincirlerinin ürünlerinde 3/10 oranında koliform bakteri olduğunu gösterdi. Kolfiorm bakteriler, hastalığa yol açan patojenler taşımasından ötürü insan sağlığı için tehlike arz ediyor.

Markalardan bakteri açıklaması
Kahve zincirlerinden yapılan açıklamada, hijyen sorununu son derece ciddiye aldıkları ve müşteri sağlığının kendileri için her şeyden önemli olduğu vurgulandı.
Firma sözcüsü, iddialarla ilgili olarak araştırma başlattıklarını da söyledi.


Koliform nedir?
Koliform bakterisi; toprak bitki ve sıcakkanlı hayvanların mide-bağırsak kanalında bulunur. Bu bakteri grubu genellikle suda bazı bağırsak parazitlerinin ve patojenlerin kontaminasyonu’nun olup olmadığının iyi bir göstergesidir.
Bu bakterinin kirlilik kaynakları lağım suyu bulaşmış bitkiler, mikroplu tanklar, hayvan dışkısı gibi geniş bir yelpazedir. Evcil hayvanlar da bu kirliliğe katkıda bulunmaktadır.
Çoğu koliform bakterisi doğal su kaynaklarına, insan ve hayvan dışkısı veya atık suların karışması şeklinde doğrudan bulaşır.

Kaynak:www.milliyet.com.tr

Ülkemizde Türk kahvesi yoğun olarak ilgi görsede , Coffee Shopların açılması ile bir çok yeni tür kahvede damak tadımıza hitap ediyor.
Peki bu makineler nasıl temizleniyor, evlere kadar giren filtre kahve makinelerin temizliğini gerektiği gibi yapabiliyormuyuz?
Bu konuda Diversey firmasının geliştirmiş olduğu kahve makinesi temizleyiciler hakkında kısa bilgiyi sizler ile paylaşıyoruz.

Diversey'den Yeni Bir Ürün !

Diversey kimdir ; Sealed Air, endüstriyel temizlik ve hijyen ürünleri alanında hizmet verdiği sektörleri yeniden hayal edip, yeniden tasarlayarak daha iyi işleyen bir dünya yaratır.
Yaratıcı fikirlerini, farklılaşan uzmanlığı ile birleştirerek yaşadığımız dünyayı ve işlerimizi geliştiren yeni fırsatlar keşfeder, yeni yaklaşımlar oluşturur.
Hizmet verdiği sektörler için yapılan işlerde, baştan sona ve sürdürülebilir çözümler üretir. 

Güzel bir kahve temiz bir kahve makinesiyle başlar!
Suma Cafe temizlik ürünleri ile size en iyi kahve deneyimini yaşatmaya hazırız:Suma Cafe Liquid ile ofiste, evde veya cafe'nizde kahve makinesi temizliği hiç bu kadar kolay olmamıştı: 
Kahve yağı kalıntılarını temizler, Likit yapısıyla pratik ve hızlı uygulanır, Fosfat içermez. 

Kahve makinesinin iç parçalarında zamanla kireçlenme olur. Makine temizliğinin yanı sıra, Suma Cafe Descale etkin kireç çözme işlemi yapmayı ihmal etmeyin!
En zorlu kireçleri bile yok eder, Hızlı demlenme süresi ve demleme sıcaklığını korur, Makine parçalarına karşı hasasstır ve düzenli kullanım ile makine ömrünü uzatır.

Suma Cafe Grinderclean, değirmen temizliğinde kullanılmak üzere geliştirilen ilk ve tek ürün olup, tamamen doğaldır.
Kahve çekirdeği şeklinde tabletlerden oluşur, Gluten içermez, Kokusuzdur, Acılaşan kahve yağının kokusunu gidermede etkilidir ve gıdaya teması hiçbir sorun teşkil etmez.  

Suma Cafe Milkclean, kahve ve espresso ekipmanlarındaki süt sistemlerinin temizliğini en hızlı ve pratik şekilde yapabilmeniz için tasarlanmıştır. 
Fosfatsız ve asidik bir temizleme solüsyonudur. Otomatik süt köpürtücüler, buhar çubukları, otomatik  espresso makinelerinin süt hazneleri ve süt cezveleri için idealdir.

Suma Cafe Powder ile çeşitli geleneksel espresso makinelerinin günlük temizliğini  zahmetsizce yapabilirsiniz.
Fosfat içermez, Toz yapıdadırGeleneksel espresso makinelerinin ters yıkama;  kaşık ve diğer parçaları için daldırma işlemi yaparak uygulanır.

Suma Cafe Tabs, kahve demleme ve servis ekipmanlarının tek adımda temizliği için özel olarak dizayn edilmiştir.
Fosfat içermez, Ürünün iyice durulandığını test edebilmeniz için mavi renkte tasarlanmıştır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.