%78

Maratem M280 Anti-mite 1lt

STOK DURUMU : Var
Fiyat
:
333,94 TL + KDV
İndirimli Fiyat
:
73,47 TL + KDV
KDV Dahil
:
86,69 TL (Kdv Dahil)
Havale ile
:
84,96 TL
Fiyatlarımıza KDV dahildir.Bu ürün tahimini teslim süresi 3 Gündür...
Ürün Özellikleri
Maratem M280 Anti-mite 1LtDoktor Görüşü  Haber Kaynağı İha - Yayın İçeriği Sabah , Hürriyet ve Milliyet Gazetesiden alınmıştır.

27 Ekim 2017 Cuma 09:53

Çocuklarda alerjiye yol açan akarlar..
Yaşadığımız alanlara yerleşen, gözle görülmeyen ev akarlarının alerji başta olmak üzere pek çok hastalığa zemin hazırladığını belirten Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. İlhan Özbek, “Alerji denince ilkbahar hatırlanır, ancak sonbahar okul gibi kapalı yerlerde daha fazla vakit geçirilmesi, ağaçların yapraklarının dökülmesi, artan hava kirliliği, giyilen kıyafetlerin daha kalın ve tüylü olması, kalorifer ve sobaların yanması sebebiyle ortamdaki tozu artıyor. Artan toz ise tozla taşınan akarları önemli bir tehlike haline getiriyor. Çocuklarda alerjiye yol açan ev akarları dediğimiz mite’lar astımı tetikliyor’ dedi.

"ÇOCUKLARDAKİ ASTIMIN SEBEBİ ALERJİ VE MİTE’LAR"

Opr. Dr. İlhan Özbek, “Ev tozu akarları ancak mikroskopla görülebilen, 0,1-0,5 milimetre çapında küçük canlılar. Özellikle yattığımız ve oturduğumuz yerde yaşayan akarlar 20-30 derece sıcaklık, yüzde 60-70 arası nemli ortamlarda hızla ürer. Deriden dökülen ölü hücrelerle beslenen, yatak, yorgan, yastık, halı ve kumaş kaplı mobilyalarda yaşayan akarların dışkıları ev tozlarına karışır ve soluma yoluyla insana geçer. Her 10 kişiden birinde görülen ev tozu alerjisi, alerjik bünyeli kişilerde, hapşırma, kaşıntı, döküntü, öksürük, boğaz kaşıntısı, gözlerde akıntı-kaşıntı ve rahat nefes alamamaya; astımı olan ya da risk taşıyan kişilerde de ataklara yol açar. Çocuklardaki astımın sebebi yüzde 90 oranında alerjiktir. Bu yüzden özellikle çocukların olduğu evlerin akarlardan temizlenmesi çok önemlidir” şeklinde konuşan Opr. Dr. Özbek, ev tozu akarlarının olduğu yerlerde çocukların rahat nefes alamadığını, gece tıkanıklıklarının arttığını, uykusuzluk ve huzursuzlukla birlikte bu durumun çocuğun büyüme gelişmesine de olumsuz etki yaptığını ifade etti.

ANTİ-MİTE ÜRÜNLER KULLANILABİLİR Mİ?

Özbek “Akarlar gözle görülmediği için temizlik konusunda dikkatli olmak gerekir. Ortamı havalandırmak, yatak çarşaflarını sık değiştirmek, battaniye ve kazak kullanmamak, halıları kaldırmak, yaşanan yerin tozlu kalmasına izin vermemek önemlidir. Temizlik yapılırken kullanılan ürün seçiminde de dikkatli olunmalı. Bazen temizlemek için kullanılan ürünlerin kendisi bile alerjiye ya da astım ataklarına yol açabilir. Burada derin temizlik yapan süpürgeler, anti-mite sprey temizlik ürünleri, anti-mite kumaşların yapılan çarşaflar, kılıflar kullanılabilir. Özellikle alerjik sorunu ilerlemiş, astıma dönmüş kişilere bunları öneriyoruz. Sadece ilaç çoğunlukla yetmiyor. İlaçla birlikte çevresel düzenlemeleri yapmaları ve kendilerini alerjiye yol açan durumlardan uzak tutmaları tedavideki başarı şansını arttırıyor. Aileler bunu yanlış anlamasın, bu steril bir ortam oluşturmak anlamına gelmiyor. Sadece daha dikkatli olmalı ve doğru ürünü kullanmalılar. Araştırıp doğru ürünü bulabilirler. Aileler, deneme yanılma yoluyla da olsa doğru ürün bulunduğunda bunu kullanmayı alışkanlık haline getirmeliler” derken alerjinin okul ya da iş devamsızlığının önemli bir sebebi olduğunun da altını çizdi.

(İHA)

Maratem M280 Anti-mite 1Lt Ürün Özellikleri

Özellikle alerjik bünyeye sahip kişilerin nefes almada güçlük, baş ağrısı, ciltte kaşıntı gibi şikayetlerini engellemek için yatakların, halıların ve koltukların periyodik olarak özel ürünlerle temizlenmesi gerekiyor.

Akarlar (mite) mikroskop ortamında görülebilen 8 bacaklı yarataklıdır.

Yatak , yorgan , halı , kilim , koltuk ve kumaş kaplı tüm yüzeylerde mitelar yaşayabilir.

Yaşam koşulları 20 derece sıcaklık ve nemli ortamlardır.1gr ev tozunda 19.000 adet akar yaşamaktadır.

5 yıl kullanılan bir yatakda 10.000.000 akar bulunmaktadır.

Akarlar insan kılı , deri dökümntüleri ve ölü hücreler ile beslenirler.

Akarların dışkıları zamanla imce toz haline gelir.

Bu ince tozlar solunum yolu ile alerjik bünyelerde şikayete yol açar.

1gr akar dışkısında 2mg akar alerjeni vardır.10mg üstünde bulunması durumunda Astım atağına sebep olur.

En sık görülen ev alerjeni akarlardır.

Yıl boyu alerjiye sebep olur.

Özellikle kış aylarında evde geçen zamanın artması alerjik hastalıkların artmasına sebep olur.

Özellikleri:

Maratem Anti-Mite, genel kullanımda «akar» olarak bilinen ev tozu mite’larının sebep olduğu alerjik şikâyetlerinizden ve buna bağlı astım riskinden kurtulmanıza yardımcı olur.

3 ay boyunca koruma sağlar.

Maratem Anti-Mite’ı yatak, halı, kilim, koltuk, perde, araba koltuğu, pelüş gibi yüzeylerde kullanabilirsiniz.

Maratem Anti-Mite kokusuzdur, leke bırakmaz.

Maratem Anti-Mite M280 

Kullanım Şekli;

Kullanmadan önce lütfen şişeyi çalkalayınız.

Halı ve kilimlerinizi süpürgeniz ile süpürünüz.

Yastık ve çarşaflarınız kılıfınız çıkarınız.

40-50 cm mesafeden tüm yüzeye uygulayınız.

Uyguladıktan sonra tekrar süpürüp 1 saat havalandırınız.

1 saat kuruması için yeterlidir.

Maratem Anti-Mite sağlık bakanlığı onaylıdır.

Ürüne ait sertifikaları,üniversite araştırma sonuçlarını ve MSDS belgelerini tarafımızdan isteyebilirsiniz.


Resim Kaynak: National Geographic


YAŞAM ALANINIZDAKİ SİNSİ DÜŞMAN - MİTE
Sağlıklı uyku uyumak ve düzgün nefes almak yaşamanın en temel gereksinimlerindendir. Cilt kaşıntısı, nefes almada güçlük, burun tıkanıklığı, baş ağrısı gibi rahatsızlıklarla uykunun bölünmesi hayat kalitesini düşüren etkenlerdir. Peki bu gibi rahatsızlıkların başlıca sebebi ne olabilir?
İnsanlarda günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan nefes daralması, burun tıkanıklığı, göz sulanması, ciltte kaşıntı ya da hapşırık gibi şikayetler, insanların mite’lara olan alerjisinden kaynaklanabilmektedir.
Mite Nedir?
Mite adı verilen akarlar; gözle görülemeyen, ancak mikroskop altında görülebilen, 0,1 – 0,5 mm çapında, bir kum tanesinden daha küçük boyutlardaki canlılardır. 20-30°C sıcaklıkta, %60-70 oranında nem içeren ortamlar yaşamaları için en ideal ortamlardır. Mite’lar sıcak ve nemli ortamları severler ve insanlardan dökülen ölü deri hücreleri, saç, kıl, kepek ve diğer organik maddelerden beslenirler.
İnsanlarda çoğu zaman alerjik reaksiyona ve çeşitli rahatsızlıklara neden olan başlıca mite’lar şöyledir:
Isıran mite’lar
Skabi tipi (uyuz hastalığına neden olan) mite’lar
 Toz akarları
Miteların Sebep Olduğu Rahatsızlıklar Nelerdir?
İnsan nüfusunun %10’unun ve alerjik insanların neredeyse %80’inin, mite’lara ve bunlardan çıkan atıklara alerjisi vardır. Mite’ların ve bunların dışkılarının, döküntülerinin solunması birçok insanda astım, burun mukozasında enflamasyon gibi alerjik reaksiyonlara neden olur. İnsanlarda; mite’lara ve yarattıkları atıklara maruz kalma derecesine göre gözlerde kaşıntı ya da astım atakları gibi etkiler görülebilir.
Mite’ların insanlar üzerinde yarattığı başlıca rahatsız edici alerjik etkiler şöyledir:
 Kronik rinit: Burun akması, hapşırma şikâyetleri
Atopik dermatit sendromu (egzema): Özellikle eklem bölgelerinde ciltte kızarıklık, kaşıntı şikâyetleri
Allerjik astım: Allerjenlerin sebep olduğu nefes darlığı, hızlı nefes alıp verme
Mite’lar Nerede Bulunur?
Yataklar mite’lar için mükemmel bir ortamdır. Mite’lar çarşafların arasına gizlenir ve ölü deri hücreleri ile beslenirler. Bununla birlikte mobilyalarda, yastıklarda ve halılarda yaşarlar. Ölü deri, kepek gibi insanların organik döküntüleri ile beslenirler. Özellikle yıkanamayan ve nadiren temizlenen koltuk döşemeleri, halılar, yer döşemeleri gibi alanlar mite’ların yaşaması için oldukça elverişli alanlardır.
Otellerdeki yataklar, çarşaflar, yastıklar ve yastık kılıfları, yatak örtüleri, odalarda ve ortak alanlarda bulunan halılar, koltuk ve yer döşemeleri mite’ların üremesi ve yaşaması için en elverişli ortamlardır.
Rakamlarla Mite
Mite’ların yaşamımızda kapladığı yeri ve büyüklüğünü daha iyi anlayabilmek için mite’lar ile ilgili ramaklara biraz daha dikkatli bakmak gerekir.                                                                                     
İnsanlar bir yılda ortalama 3,6 kg civarında deri dökerler ve bu deri döküntüleri milyonlarca mite için mükemmel bir yiyecek kaynağıdır.

Ortalama bir yatak 100.000 ile 2.000.000 arasında mite barındırabilir.
Bir gram (yaklaşık yarım çay bardağı) toz, 1.000 kadar mite ve bu mite’ların ürettiği 250.000 kadar dışkı pisliği içerir.
Halının 1 metre karesinde yaklaşık 100.000 kadar mite yaşıyor olabilir.
Yaşına göre yatağınız bir milyon ile 10 milyon arasında mite’a ev sahipliği yapıyor olabilir.
Bir mite ortalama 80 günlük yaşam döngüsü boyunca 1.000 kadar alerjen atık partikülü üretebilir.
Ortalama bir yatağın ağırlığı ilk alındıktan 10 yıl sonra mite’ların üzerinde birikmesi nedeniyle iki katına çıkar
Bir yastığın ağırlığı, bir yılın ardından üzerinde biriken mite’lar nedeniyle %10 oranında artar.
Tek bir mite günde 20 adet dışkı üretir ve her bir dışkıda insanlarda alerjiye neden olan bir protein yer alır.
Yatak örtüsünde 100.000 ile 10 milyon arasında mite bulunabilir.
2 senelik kuş tüyü ve sentetik yastıklardaki mite miktarı ortalama bir şekilde kullanılan diş fırçasının üzerinde bulunan mantar miktarından daha fazladır.
Mite’lardan Kurtulmanın ve Korunmanın Yolları
Mite’lara bağlı alerji, bilimsel olarak kanıtlanmış çevresel kontroller ile önlenebilir. Mite’lardan kurtulmanın ve korunmanın birçok yolu vardır.
Mite’ları yok etmenin başlıca yolları şöyledir:
Yüksek vakumlamak kapasitesine sahip bir süpürge ile tüm mobilyaların süpürülmesi, mümkünse HEPA filtreli makinelerin kullanılması
Yatak çarşaflarının ve şiltelerin 60 derecede yıkanması 
Antialerjik yatak ya da yastık kılıflarının kullanılması

Ortamın düzenli olarak havalandırılması ve ortamın neminin düşürülmesi
Halı ve döşemelerin etkili şekilde temizlenmesi
Etkili bir mite öldürücü ürününün kullanılması
Çalışma Alanlarında Riskin Boyutu Nedir?
Otel ve ofis gibi alanlarda bulunan insan sayısı ve sirkülasyonu, evdekinden daha fazla olduğundan, bu gibi alanlarda yer alan yatak, döşeme ve halı gibi noktalarda mite popülasyonu daha yüksektir. Buna bağlı olarak otel ve ofis gibi ortamlarda insanlar üzerinde alerjik etkilerin görülme riski, evdekine oranla daha fazladır.
Otellerde müşteri memnuniyetinin en temel faktörü, odaların temizliğidir. Bununla birlikte rahat ve deliksiz bir uyku, müşteri memnuniyetini %100 olumlu etkiler. Özellikle alerjik bünyeye sahip otel misafirlerinin konaklama sırasında nefes almada güçlük, burun tıkanıklığı, baş ağrısı, ciltte kaşıntı gibi şikayetlerle rahatsızlanması, hiçbir otel çalışanının istemeyeceği ve kaçınacağı bir durumdur. Bu gibi durumların yaşanmaması için özellikle otellerde yataklar, halılar, koltuk ve yer döşemesi gibi alanların periyodik olarak mite’ları öldüren ve mite’ların üremesini engelleyen bir ürünle muamele edilmesi gerekmektedir.
İşletmelere ev dışı tüketim alanında çözümler sunan Eczacıbaşı Profesyonel’in ürünü Maratem Anti-Mite, mite’ların sebep olduğu alerjik şikâyetlerin ve buna bağlı astım riskinin elimine edilmesine yardımcı olur, uzun süre koruma sağlar. Maratem Anti-Mite; yatak, halı, kilim, koltuk, perde, araba koltuğu, pelüş gibi yüzeylerde kullanılabilir. Maratem Anti-Mite kokusuzdur ve leke bırakmaz.
Maratem Anti-mite kauçuk benzeri bir maddeden yapılmış katı bir çekirdeğe sahip nanokapsüler etken madde akarisit ile doldurulmuştur. Etken madde, katı çekirdekten kontrollü ve belirli bir oranda salınarak 3 ay boyunca mite’lara karşı koruma sağlar.
Eczacıbaşı Profesyonel daha sağlıklı bir toplumun öneminin bilincinde olup yaşam alanlarının daha hijyenik hale getirilmesi amacıyla çalışmalar yürütmektedir. Bu kapsamda Eczacıbaşı Profesyonel’in işletmelere sunduğu özel çözümler ile hijyenik ortamlar sağlanarak hastalıkların yayılma riski azaltılmaktadır. Müşterilerine özel çözümler sunan Eczacıbaşı Profesyonel, 1 yıl içerisinde 6000’in üzerinde çalışana eğitim veren, konusunda uzman kadroya sahip EP Akademi birimi ile işletmelere eğitim, denetim ve danışmanlık alanında çözümler sunmaktadır.
 

 

Hazırlayan

EP Akademi Teknik Eğitim Sorumlu Uzmanı

Kim. Müh. Gökçe YILMAZ

 

 

Ödeme Seçenekleri
Yorumlar
Tavsiye Et
Beğendiysen Paylaş
Planlanan Teslimat
:
18.01.2019
- teşekkür ederim - , ürün hakkında kafamda bir çok soru vardı. Fakat doktor önerileri ve Eczacıbaşı güvencesi kafamdaki soruların gitmesi için yerli oldu. Ayrıca ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim.
5/ 5
- süper - , ürünü sürekli hapşıran ve yersiz şekilde öksüren 11 yaşındaki oğlum için aldım. alerji hapı kullansa da ilacı kestiğimizde tekrar yersiz öksürük ve çok sayıda arka arkaya hapşurmayı engelleyemyordum. sarfmarketin instgram hesabından ürünü görüp çekinerek aldım , lakin eczacıbaşının logosu ve ürün hakkında doktor yorumlarını görünce içim biraz rahatladı. asıl önemlisi birinci ayın sonunda oğlumda öksürük ve hapşurmalar tamamen kesildi teşekkürler sarfmarket
4/ 5
- - , 6 yaşındaki kızım, her sene bu aylarda, öksürük krizi sebebi oldukça sıkıntılı zamanalr geçiriyordu, gitmediğimiz doktor kalmadı, astım teşhisi ile bir sürü ilaç kullandık, ancak yaptığımız araştırmalar sonucu, yaz aylarında yumutlama dönemine giren ve bu sebeple sayıları oldukça artan ev akarlarının bu mevsimde öksürüklere neden olduğunu öğrendik. Evdeki gerekli arındırma/temizleme işlemlerinin yanı sıra, Maratem Anti-mite sprey ile evin her tarafını dezenfekte ettik. ve çok şükür, şu anda öksürükten eser yok. Kesinlikle tavsiye ederim.
4/ 5
34.3333333333333 Tavsiye Et Fiyat Alarmı Stoklara düşünce haber ver
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.