sadsad x
asdasd
Kategori:

Gıda

15 Aralık 2021

Gıda Güvenliği Nedir?

Her insan en temel ihtiyacı olan beslenme ihtiyacını karşılamak için gıdaya ihtiyaç duyar. Vücudumuza aldığımız her gıda, içerisinde vücudumuz için besleyici içerikler ve yapı taşları bulundurur. Ancak bunun yanında virüsler, bakteriler, kimyasal içerikler ve parazitler içeren besin maddeleri vücutta kalıcı veya geçici hasarlar bırakabilir. Yani hayatın devamı için gıdaya erişimden çok güvenli ve sağlıklı gıdaya erişim gereklidir. Gıda güvenliği de gıdanın işlenip depolanmasından tüketiciye ulaşmasına kadar temel rutinleri içerir.

15 Aralık 2021

Dünyanın En İyi Kahveleri

Kahve tüm dünyada en sevilen içeceklerden birisidir. Gerek güne başlarken gerekse bir sohbet ortamında kahve her zaman ilk tercihlerden biri olur. Kimi insan kahve içmeden ayılamaz kimi insan ise yemeklerden sonra kahve içmeden duramaz. Herkes için özel bir yerde bulunan kahve dünyanın en çok içilen içeceklerinden biridir. Kahve dünyanın her yerinde üretilen ve birçok çeşidi olan bir üründür. Çekirdeklerinin türüne, pişirilme türlerine, derecelerine ve oranlarına göre birbirinden farklı birçok kahve çeşidi bulunmaktadır.

15 Aralık 2021

Karton mu Plastik mi?

Dünya’da en çok kullanılan materyaller karton ve plastiklerdir. Bu iki materyal özellikle de ambalaj sektöründe büyük bir yer kaplar. Aynı zamanda geri dönüşümleri de yapılan bu materyaller neredeyse her sektörde sıklıkla kullanılır. Tek kullanımlık ambalaj ya da tüketim aracı ürünlerinde de kağıt ya da plastik materyallerine sıklıkla rastlarız.

15 Aralık 2021

Sağlıklı Atıştırmalıklar ve Ölçüleri

Sağlıklı beslenmek kişinin genel beden sağlığını ve hatta ruh sağlığını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besin değerleri ve oranları birbirinden farklıdır. Sağlıklı beslenmek ise vücuda yeteri miktarda besini doğru oranlarda almaktır. Kısaca yeterli ve dengeli beslenmek olarak da tanımlanabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.