sadsad x
asdasd
Kategori:

Blog

13 Şubat 2020

STAEDTLER triplus® ürün yelpazesi

Bir diğer yeni fikir: STAEDTLER triplus® ürün yelpazesi

04 Mart 2020

Coronavirüsten Nasıl Korunuruz?

Bulaşması nasıl önlenir? Hangi ürünleri kulllanmalıyız?

02 Ekim 2020

Bu Tarifler Çayın Yanına Çok Yakışacak

Çayı demleyin, en lezzetli tariflerle geliyoruz.

13 Aralık 2021

Covid-19 ve Hayatımızdaki Etkileri

Dünya son iki yıldır oldukça farklı bir dönemden geçmekte. Covid-19 adındaki bir virüs ve onun beraberinde gelen pandemi tüm dünyada hayatı tamamen değiştirdi. Daha önce haberdar bile olmadığımız bu virüs aniden hayatımızın kontrolünü ele geçirebilecek hale geldi. İlk kez 31 Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan bu virüs hayatımızı her yönden etkilemeye başladı.

13 Aralık 2021

Doğru Temizlik Nasıl Olmalı?

Temizliğin hem sağlık için hem de estetik için önemi oldukça büyüktür. Temizliğin önemi son yıllarda ortaya çıkan Covid-19 salgınından sonra daha çok anlaşılmıştır. Tıpkı Covid-19 salgınında olduğu gibi birçok virüs ve bakteri temiz olmayan ortamlarda çoğalmaya ve bulaşmaya daha elverişlidir. Özellikle de vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz ev ve iş yerleri gibi yaşam alanlarının temiz olması sağlık için oldukça önemli bir faktördür. Tabi yapılan temizliğin etkili olması için doğru yapılmış olması gerekir. Yani asıl önemli olan temizlik yapmak değil doğru temizlik yapmaktır.

15 Aralık 2021

Gıda Güvenliği Nedir?

Her insan en temel ihtiyacı olan beslenme ihtiyacını karşılamak için gıdaya ihtiyaç duyar. Vücudumuza aldığımız her gıda, içerisinde vücudumuz için besleyici içerikler ve yapı taşları bulundurur. Ancak bunun yanında virüsler, bakteriler, kimyasal içerikler ve parazitler içeren besin maddeleri vücutta kalıcı veya geçici hasarlar bırakabilir. Yani hayatın devamı için gıdaya erişimden çok güvenli ve sağlıklı gıdaya erişim gereklidir. Gıda güvenliği de gıdanın işlenip depolanmasından tüketiciye ulaşmasına kadar temel rutinleri içerir.

15 Aralık 2021

Hijyenin Hayatımızdaki Rolü

Temizlik ve hijyen hayat kalitemiz ve sağlığımız için gerekli olan unsurların başlarında gelir. Kişisel hijyenimizin yanı sıra yaşam alanlarımızın hijyeni de büyük önem taşır. Özellikle son yıllarda ortaya çıkan covid-19 salgınından sonra da hijyene olan bakış açısı değişmiştir. Hijyen hayatımızda daha çok yer kaplamaya başlamıştır.

15 Aralık 2021

Kalemin Binbir Çeşidi

Kalem insanlığın ilk çağlarından beri hayatımızda olan, yazı yazmayı, çizimi, hesap yapmayı vb. işleri yapmamızı sağlayan araçtır. Yazının icadı dünya tarihinin başlangıcı kabul edilir. Tarih, yazının icadından sonra yazılarak günümüze aktarılmıştır. Kalemin icadı ise yazıdan bile önceye dayanır. Kalemin yazıdan önce kullanıldığı düşüncesi şaşırtıcı ve mantıksız gelse de insanlar yazı bulunmadan önce de iletişim için çizimleri kullanmaktalardı. Bunun için de kalem işlevi gören çeşitli materyallerden yardım almaktalardı.

15 Aralık 2021

Kağıt Dönüşümünün Önemi

Geri dönüşüm daha önce kullanılmış olan ürünlerin çeşitli işlemlerden geçirilerek ham maddesinin yeniden işlenip yeniden bir ürün oluşturulmasına denir. Kağıt, cam ve plastik gibi atıklar geri dönüştürülebilir atıklardır. Geri dönüşüm ve ham madde kaynaklarımızın tüketimini azaltan çok önemli bir uygulamadır. Atık olarak görülen bu ürünlerin tekrar işlenerek ham madde haline getirilmesinin doğa için önemi oldukça büyüktür. Kağıt dönüşümü de doğa için oldukça önemli olan geri dönüşüm örneklerindendir.

15 Aralık 2021

Kırtasiye Ürünlerinde Kalitenin Önemi

Kırtasiye malzemeleri hem okul çağı çocuklarda hem okul öncesi çocuklarda hem de ofis yerlerinde sıklıkla kullanılan ürünlerdendir. Kalemden deftere, poşet dosyalardan klasörlere, ataşlardan zımbalara sayısız ürün kırtasiyelerden satın alınabilir. Kırtasiye malzemeleri seçiminde birçok faktör göz önüne alınabilir ancak bunlardan en önemlisi kalitedir. Bu ürünler sürekli temas edilen ürünler olduğu için kaliteli malzemelerden yapılmış olması sağlık için en iyisi olacaktır.

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.